Zaman zaman erkekler de bacak kıllarından rahatsız olabiliyor. Hemen demeyin erkek adamın bacağı kıllı olur. Siz o şekilde seviyor olabilirsiniz ancak bazı erkekler kendileri sevmiyor olabilir. Vücut geliştirmeyle uğraşan erkekler karın, göğüs ve bacak kıllarından rahatsız oluyor ve bunlardan kurtulmak istiyor.

Özellikle beyaz tenli erkeklerde bacak kılları seyrek dahi olsa kılların siyah oluşundan dolayı rahatsızlık verici bir görüntü oluştarabiliyor. Görüntünün yanında spor ile ilgilenen erkekler de bacaklarında ki kıllardan kurtulmanın yollarını aramakta. Özellikle futbol, basketbol, yüzme gibi sporlarla ilgilenen erkekler bacaklarında ki kıllardan kurtulmak için çeşitli yöntemlere başvuruyorlar. Bu yöntemlerden en yaygını kuşkusuz ağda. Ağda tüyleri kökünden alan ve minimum 3 hafta kılsız bir görüntü sağlayan yöntem. Ancak biraz acılı bir yöntem. Bunun yanında tıraş bıçağı, epilatör, tüy dökücü kremlerde erkeklerin tercih ettiği epilasyon türlerinden bazıları.

Kalıcı bir epilasyon isteyen erkeklere önerimiz lazer epilasyon ya da iğneli epilasyondur. Her iki yöntemde de kıllar köklerinden etki edecek bir müdahale ile dökülüp seans seans uygulanarak ister tamamen yok edilmiş istenirse de kıl yoğunluğu azaltılmış bir görüntü elde etmeye yönelik uygulamalardır. Lazer epilasyon iğneli epilasyona göre çok daha gelişmiş bir sistemdir. Kıl köklerine gönderilen ışınlarla kıllar kökünden tahrip edilip bir kaç gün içinde kendiliğinden dökülmesi sağlanmakta. İğneli epilasyon ise tüy köklerine elektrik akımı verilerek aynı işlemin gerçekleştirilmesine dayanıyor. İğneli epilasyon aslına bakarsanız daha sağlıklı bir yöntem ancak her bir kıla tek tek müdahale gerektirdiği için daha uzun sürüyor ve çok daha masraflı oluyor.

Bacaklarında ki kıllardan yoğunluk olarak kurtulmak isteyen erkekler için en ideal yöntem lazer epilasyonla 3 4 seans uygulanmasıdır. Ciddi oranda bir azalmanın yanında doğal bir görüntüde elde edilebilir. Tamamen kurtulmak isteyenler ise 7 8 seans lazer epilasyon uygulatarak bacaklarında ki kıllardan tamamen kurtulabilirler.

Bacaktaki kıl yoğunluğunu azaltmanın bir yolu daha var. Bacaklarınızı ağda ya da epilatör ile kökünden aldıktan sonra bioder tüy azaltıcı paketini kullabilirsiniz. İnternette okunan yorumlara bakıldığında bioder tüylerin %60 oranında azalmasına yardımcı oluyor. Bu da oldukça ciddi bir oran. Lazer epilasyona göre daha ucuz olan bu yöntemle bacaklarında ki kıllardan tamamen kurtulmak yerine onları seyreltmeyi isteyen erkeklere en uygun uygulama bu olacaktır.

Epilatör olarak da Braun Cruzer 6 Body Shaver’ı deneyebilirsiniz. Erkekler için üretilmiş vücut epilatörüdür.

Bir önceki yazımız olan Gün içindeki uyku problemi başlıklı makalemizde gün içinde uyku, gündüz uykusu ve uykuyu bastır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazıyı Google'da nasıl bulabilirim ?