HAARP Projesi

Dillerde dolaşan HAARP. Açılımı “High frequency Active Auroral Research Program”. Türkçesi; “Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı”.
Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Alaska Üniversitesi tarafından ortak yönetilen iyonosferin özelliklerini ve davranışlarını araştırmak üzere yapılmış bir projedir. Bu fikir ilk defa Sırp asıllı ABDʼli bilimadamı Nikola Tesla tarafından ortaya atılmıştır.
Bu projenin gerçekleştirilmemesi için bir çok ülkede birçok kampanya gerçekleşti, fakat engel olunamadı. Engel olmak istemelerinin sebebi HAARPʼın iklim değiştirme ve yapay deprem silahı olarak kullanabilinmesidir.
HAARP; Pentagonʼun kontrölünde ve ABD ordusu için büyük önem teşkil etmektedir. Alaskaʼda HAARPʼın bulunduğu yere giriş yasaktır.
Alaskaʼdaki merkezde şu anda, yüksek frekansta radyo sinyali yayınlayabilen toplam 180 adet anten bulunmaktadır. Bunların yanı sıra, çok yüksek frekanstaki sinyallerle ilgili çalışmalarda kullanılacak olan bir radarın yapılması da planlanmaktadır.
Bilgilendirmeyi yaptık, şimdi can alıcı kısma geçelim…
Konu başında da dediğim gibi HAARP, yapay deprem makinesi olarak adlandırılıyor. Bunu somut örneklerle kanıtlamak mümkün.
Japonyaʼda sürekli depremlerin yaşandığı bir dönem geçti. Bu dönem süresince HAARPʼın internet sitesinde HAARPʼın depremden önce çalıştırıldığı gözlemlendi.
Yakına gelecek olursak Van depremini örnek alabiliriz. Yine deprem olmadan önce HAARPʼın aktif çalıştığı gözlemlendi. Bu söylediklerimi bölüm sonunda linkler halinde vereceğim.

Yakınım Van depremi yaşanırken oradaydı. Depremden sonra ona sorduğumda; ilk deprem 5.6 gibi değildi, ilk deprem sağa sola sallanmalar olurken, 5.6 şiddetindeki depremde toprağın yerde deniz dalgaları gibi dalgalanarak geldiğini söyledi. Malum kendisi o an çadırda bulunuyormuş, depremle değil ısıtıcıların yere düşmemesini sağlamakla uğraştığını söyledi. Yapay depremlerin fay hatlarını tetikleyip doğal depremin ortaya çıkması mümkün olabilir. Sonuçta Allah istemezse olmaz ancak yağmur fişekleri de yağmuru yağdırmaya yarıyor. Yani insanlar Allah’ın izin verdiği ölçüde dengeyi değiştirebiliyor.

HAARP Projesi ile;

1- İklimleri değiştirebilir.

2- Kutupları eritebilir veya yerinden oynatabilir.

3- Ozon tabakası ile oynayabilir.

4- Deprem yaratabilir.

5- Okyanus dalgalarını kontrol edebilir.

6- Dünyanın enerji kuşakları ile oynayarak insan biyolojisini ve beynini etkileyebilir.

7- Radyasyon yaymadan termonükleer patlama oluşturabilir.

Bir önceki yazımız olan Philadelphia Deneyi nedir? başlıklı makalemizde Philadelphia Deneyi ve Rainbow Project hakkında bilgiler verilmektedir.