İdeal bir eşte olmaması gereken özellikler nelerdir? Evlenilecek erkek profili nasıldır? Hangi tip erkeklerle evlenilmez?

1- Size ayırdığı zamandan fazlasını arkadaşlarına ayırıyorsa; sizinle ayda bir kere yalnız çıkıyorsa, arkadaşlarıyla 5-6 kez çıkan, ‘erkek’ muhabbetini fazla önemseyen hatta onlarsız hiçbir şey yapamayan erkekler, bırakın bulundukları yerde kalsın. Tabii evlendiğinizde hayatı ikili değil de çoklu yaşamak istemiyorsanız.

2- Bugüne kadar hayatına giren tüm kadınlardan farklı olduğunuzu söyleyen ama size bunu hissettirmeyen bir erkekle asla evlenmeyin. Genellikle hayatına giren tüm kadınlara aynısını söylemiştir. Çünkü zaten amacı sizinle evlenmek değil, bu tür sözlerle sizi etkilemektir.

3- Annesine, babasına danışmadan üadım atmayan; yaşı 30’u aşmış olduğu halde onlardan izinsiz dışarı adım atmayan, kendi işi gücü varken bile ailesiyle oturmaya devam eden, yalnız otursa da ailesinin yaşadığı mahalleden ayrılamayan erkeği hayatınızdan uzak tutunuz.

4- Erkeklerde çocuksu bir ya vardır ancak bunu abartan, sizden kendisine ‘annelik’ yapmanızı isteyen, daha da ileri gidip her hareketinizi annesiyle karşılaştıran, annesine toz kondurmayacağı için de hep sizi haksız bulan erkeği annesinin yanına gönderin, orada kalsın.

5- Zıt kutuplar birbirini aşıkken çeker. Aşkın kimyası da bir süre sonra biter. Bu durumda aranması gereken şey uyumdur. Farklı zevkleri olan, sizin zevklerinize saygı göstermeyen, örneğin hep kendi sevdiği filmlere gidilmesini isteyen, evde televizyon kumandasını elinden düşürmeyen erkeklerden uzak durmanız faydanıza olacaktır.

6- Her hareketinizi eleştiren, yaptığınız hiçbir şeyi beğenmeyen, başkalarının önünde sizi küçük düşürmekten çekinmeyen, yeteneklerinizi, başarılarınızı küçümseyen erkekler ömre zarardır. Böyle bir erkekle evlenirseniz özgüveninizi kaybedeceğinize bahse girerim.

7- İlişki sorumluluğunu taşıyamayan, özel günleri unutan, birlikteliğinizde çaba gösterme işini sadece size bırakan, sevgisini göstermeyen ve dile getirmeyen erkek değil evlenilecek, flört edilecek erkek bile değildir. Bu tür erkeklere bulaşmamakta fayda vardır.

8- Çapkınlık konusunda ders verecek kadar ilerlemiş, yanınızda siz varken bile başka kadınlara bakmaktan çekinmeyen, konuşurken gözlerinizin içine bakamayan, yalan söylemeyi ve yalanı ortaya çıkınca da özür dilemeyi alışkanlık haline getirmiş bir erkek sizden hiçbir zaman tatmin olmayacaktır.

9- Kıskançlık konusunda saçma sapan takıntıları olan, yapacağınız her şey için kendisinden izin alınmasını isteyen, giyiminize, sosyal çevrenize hatta ailenizle ilişkilere kadar karışan erkeğin cehennem zebanisinden farkı yoktur. “Beni seviyor da kıskanıyor” demeyin, illa ki seven insan kıskanır ancak, boğuyorsa güven sorunu olması muhtemel.

10- Fazlaca beylik laflar eden, senin için ölürüm, şunu bunu döverim gibisinden konuşan; kendini övme konusunu abartan, her ortamda “Ben şöyleyim, ben böyleyim” diyen, hatta bir takım iddialarla bunu kanıtlamaya çalışan, yapamayacağı şeyler için dahi kendini ortaya atan erkekler tehlikelidir.

Bir önceki yazımız olan Vücut çorabı ne işe yarar? başlıklı makalemizde bodystocking, vücut çorabı ve vücut çoraplı kızlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazıyı Google'da nasıl bulabilirim ?