Biz kızlar gözlerin üzerimizde olmasından, yakışıklı hoş erkeklerin ilgisini çekmekten oldukça hoşlanırız. Eğer gözümüze kestirdiğimiz birisinin ilgisini çekmiyorsak ilgisini çekmek için pek çok yola başvururuz. Ona çarpmaktan, ilgisini çekecek aksesuara, ağabey ayağına yatmaya, en yakın arkadaş davranmaya, zor gününde yanında olmaya çalışmak; gerçekçi ya da yapmacık pek çok yöntem. Peki ya erkek bizden hoşlanıyorsa nasıl davranıyordur, ne gibi tepkiler veriyordur? İşte bu sorunun cevabını tecrübelerime dayanarak aktarmaya çalışacağım. Öncelikle erkeğin beden dilini, bakışlarını ve size karşı sözlerini dikkatle incelemelisiniz, adeta kıskaca almalısınız. Acaba şu çocuk benden hoşlanıyor mu ? Beni sevdiğini nasıl anlarım ? Erkeklerin sevip sevmediğini nasıl belli anlarım ? Erkeklerin beğendiği nasıl anlaşılır?

Bir arkadaş grubunda genelde gözleri üzerinizdeyse, sizin fikrinizi almaya çalışıyorsa size karşı boş olmadığını söylemek mümkündür. Özellikle karşınıza ya da yanınıza oturmaya çalışıyorsa, sizin konuşmanız hakkında destekleyici fikirler ileri sürmeye çabalıyorsa, ortak beğeniler, fikirler sunuyorsa size karşı hislerinin olması muhtemeldir. Bunun yanında bazen de tamamen ilgisiz kalan çekingen erkekler de olabilir, siz ona bakmanıza, onunla konuşmaya çalışmanıza rağmen soğuk duran pek oralı olmayarak ilgi çekmeye çalışan erkekler.

Çoğu zaman eğer sizden hoşlanıyorsa bir erkek fırsat buldukça iltifat etmeye çalışacaktır, bunu sadece fiziksel güzellik anlamında demiyorum, ilgi alanınız, hobiniz, bir davranışınızdan ötürü sizi takdir eder, iltifat eder.

Sizi üstü kapalı düelloya davet edebilir, ama tatlı rekabet anlamında, mesela ilgi alanınıza göre, hadi yüzme yarışı yapalım, Guitar Hero’da kapışalım vb. olabilir. Yine şakayla karışık seni şuraya götüreyim mi, sana şu konuda eşlik etmemi ister misin, ya da bir partiye gideceğim bana eşlik eder misin şeklinde yarı şaka yarı ciddi tekliflerde bulunuyorsa size karşı ilgili demektir.

Sizi bozabilir! İlgi çekmek sizi sinir ederek size yaklaşmak için sizi zaman zaman tersleyebilir, bozmaya çalışabilir. Tabi sempatik hareketlerle yapıyorsa, bozduktan sonra dudağınız bükülüyor ve bunu güzelce telafi etmeye çalışıyorsa, iltifat ediyorsa bilin ki hoşlanıyor.

Hoşlanan erkek çekinse bile mesaj atmaya, facebooktan konuşmaya çalışacaktır, bazen bunu abartması muhtemeldir. Mesajlarda iltifata devam edebilir, sıkıcı sorular sorabilir, ya da aşıksa aptalca şakalar yapabilir. :)

Dikkat etmeniz gereken bir husus var ki o da eğer sizi çok yakın arkadaş olara görüyorsa da yukarıda yazdıklarımın pek çoğunu yapması mümkündür. Bazen kanka, dostum, kardeşim diyerek yaklaşmaya çalışan erkekler olduğu gibi gerçekten arkadaş canlısı olanlar da olabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Rusça kız tavlama cümleleri başlıklı makalemizde Rus erkekleri, rus kız nasıl tavlanır ve Rus kızları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazıyı Google'da nasıl bulabilirim ?