ING Bank Turuncu Hesap vadesiz bir tasarruf hesabıdır. Paranızı bu hesaba yatırdığınız andan itibaren günlük faiz kazanmaya başlıyorsunuz. Hesabınıza günlük faiz hergün yattığı için, ertesi gün bu yeni tutar üzerinden faiz kazanıyorsunuz. Yani bileşik faiz olarak kazanıyorsunuz. Dolayısıyla vade bozdurma, vadenin sonunu bekleme gibi dertleriniz de ortadan kalkıyor. Dilediğiniz zaman hesabınıza para ekleyebildiğiniz gibi, paranızı istediğiniz zaman da çekebiliyorsunuz. Vadeli hesapta vade sonu gelmeden para çektiğinizde kazanılan faizden yararlanamazsınız, ancak Turuncu Hesap’ta faiz gecelik işlediğinden para çekseniz bile kazanmış olduğunuz faizinizi bankaya terk etmiyorsunuz.

Turuncu Hesap tasarruf hesabı olduğundan para çekmeye de ufak bir kısıtlama getirilmiş. Paranıza mesai saatlerinde hesap cüzdanınız ile şubelerden erişebiliyorsunız. Bunun yanında ING Bank’ta bir vadesiz hesabınız varsa Turuncu Hesap’tan vadesiz hesabınıza transfer yaparak ATM’den de paranıza erişebilirsiniz. Veya diğer bankadaki hesabınıza EFT yapabilirsiniz.

Hesabın en güzel yanlarından birisi kesinlikle hesap işletim ücreti yok ve tüm bankalardan çok daha iyi gelir getiriyor.

Bir önceki yazımız olan PayPal nedir? PayPal nasıl kullanılır? Paypal güvenli mi? başlıklı makalemizde paypal, paypal komisyon ve paypal nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazıyı Google'da nasıl bulabilirim ?