21 Ocak-19 Şubat tarihleri arasında doğan kova burcu erkekleri genellikle akıllı, çok yönlü, dikkatleri üzerinde toplayan, fevkalade çekici tiplerdir. Kova burcu erkeğine kolaylıkla gönlünüzü bağlamanız, sevmeniz ve kova burcu erkeğini beğenmeniz mümkündür. Kova Erkeği fazla cazibelidir ve her kadın onda istediği şeyleri bulduğunu, bulabileceğini düşünmektedir. Bu durumda başarıya erişmek için bu erkeğin kafasına, hislerine, zevkine hitap etmeniz gerekecektir.Yani onu tüm benliğiyle etkilemeniz gerekmektedir.
Kova burcundan doğan erkek genç yaşta aşık olabilir. Eğer gerçekten sevmişse fazla düşünmeden sevdiği insan ile hayatını birleştirebilir. Ancak onun fikirleri de görüşleri de günden güne değişecektir. Yani bir süre sonra sizi beğenmeyebilir. Ancak siz de onunla birlikte değişip olgunlaşır ve daha mükemmel olursanız, bu bağlılık devam eder. Yalnız Kova burcunda doğan erkeklerin bu ilk aşkı atlattıktan sonra kolay kolay sevemediklerini de aşikar.Yalnız bu erkek için ilk tecrübe daima önemlidir. Bu sebeple her şeyden önce onun hatıralarına saygı göstermelisiniz.

Bu erkek çok yönlüdür. Onun ilgisini çeken fazla pek çok şey vardır. En merak ettiği şeylerin başında insanlar gelir.Bu yüzden, kadın veya erkek, kimle karşılaşırsa, tanışırsa bir süre durup onu incelemek ister. Onun bu ilgisini yanlış anlamamalısınız. Sizinle tanıştığı an hemen ilgilenecektir. Sizinle uzun uzun konuşacak, saçınızdan, giyiminize, fikirlerinize kadar her şeyi öğrenmeye çalışacaktır. Bu size ümit vermesin çünkü kısa süre sonra hatta aynı gün başka bir kadınla da aynı şekilde ilgilenebilir. Bu yüzden hayal kırıklılığına uğramamalısınız. Çünkü bu erkek kısa süre ahbaplık ettiği kadını ilginç bulamazsa hemen unutacaktır.
Bu erkek, bilgiye büyük önem verir. Onun için milyarlar değil kültür değer taşır. O önce sizin tipinizi beğenmelidir. Kendisi daima hoş, cazibeli, güzel, zarif ve şık kadından hoşlanır. Ancak bu şıklık sizin kafanıza pek uymayabilir.

Bu erkeğin konuşması sözle anlatılmayacak kadar etkilidir. Kova erkeği bir olayı anlatırken her şeyi gözlerinizin önünde canlandırabilirsiniz. Konuşmayı ve fikirlerini açıklayarak karşısındakine zevk vermeyi ister. Sizde çok ilgilendiğinizi hareketlerinizle ve zaman zaman sözlerinizle belirteceksiniz. Bu erkeğin çok hoşuna gidecektir ama o sadece konuşmakla kalmaz sizi dinlemeyi de ister. Çünkü bu çok yönlü erkek sizi ilgi çeken bir konu olarak görmektedir. Siz konuşurken o da hakkınızda fikir edinecektir. Neşeli, güler yüzlü, espriden anlayan bir tip onu çeker. Sözleriniz merakını tahrik etmeli ve size soru sormasına sebep olmalıdır. Sizin kafalı ve öğrenmeye meraklı bir tip olduğunuzu anlarsa bu sizin için iyi bir nottur.Ayrıca teknolojiye düşkünlüğü de onun sürekli kendisini değiştirmesinde rol oynamaktadır.

Kova Burcunda doğan erkek çok yönlüdür. Onun sık sık değiştiğini de göreceksiniz. Kah iyimser, kah karamsar, kah neşeli, kah ciddi olacaktır. O sizin problemlerinizi birkaç dakika da halledebilir. Ama siz onun değişikliklerine uyarken eskisi gibi kalacaksınız. Çünkü o sizin kişiliğinize alışmıştır. Ona bir gün neşeli, bir gün dertli, bir gün düşünceli görünmeyin.

Bu erkek, sevince çok değişir. Arzularınızı siz söylemeden anlar. Sizi memnun edecek her şeyi yapar. Yalnız evlendikten sonra değişmemeniz ve onun sevdiği kadın olarak kalmanız lazımdır. Eğer kıskançsanız bunu ustalıkla gizlemeniz lazımdır. Çünkü bu adamın gerek erkek gerek kadın ahbapları olacak ve onlarla çok ilgilenecektir. Bu kadınlar arasında çok cazibelileri de bulunabilir. Kıskanıp onu tenkide kalkmayın. Size inat o kadına daha fazla ilgi gösterir. Sonuç olarak kova burcu erkeği bir kadına bağlandığı takdirde dünyanın en eşsiz kadınının bile gözleri bu bağlılıktan kör olabilir.

Bir önceki yazımız olan Erkekler kadınlardan ne bekler (burçlara göre)? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu yazıyı Google'da nasıl bulabilirim ?