black-fridayindiri
Black Friday, Amerika Birleşik Devletleri’nde Şükran Günün’den sonra gelen ilk Cuma gününe denir. Resmi bir tatil değildir. O gün Türkiye’deki shopping fest gibi alışveriş çılgınlığı yaşanır. Mağazalar çok erken saatte açılır ve geç kapanırlar, gerek internet satışlarında gerek mağaza satışlarında hatrı sayılır gerçek iskontolar uygularlar. Bu alışveriş gününe tarihte ilk defa 1961 yılında gazetelerde Black Friday olarak bahsedilmiştir. O günde, Philadelphia’da, alışverişten dolayı oluşan yoğun trafik ve zorluklar nedeniyle bu isim verilmiştir. Son yıllarda, bu gün, hem insanlar hem de mağazalar için olumlu şekilde karşılanmaktadır.

Eğer Amerika’dan almak istedikleriniz var ise Black Friday bunun için harika bir gün. 2014 senesinde 28 Kasım tarihine denk gelen Black Friday’de amazon.com, ebay.com ve diğer pek çok alışveriş sitesinden indirimli alışveriş yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Turkcell avantajlı dakika internet ve sms paketleri başlıklı makalemizde GençTurkcell paketleri ve Turkcell paketleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazıyı Google'da nasıl bulabilirim ?