Can Bonomo kimdir? Eurovision 2012 nerede yapılacak? Eurovision 2012’de Türkiye’nin şarkısı?

Eurovision 2012’de Türkiye’yi temsil edecek isim Can Bonomo 24 Mayıs 1987  İzmir doğumludur. Yarışmaya ”Love Me Back” adlı şarkısı ile katılacak olan Bonomo’nun şarkısı yabancı dinleyiciler tarafından oldukça başarılı bulundu. Eurovision Şarkı Yarışmasının resmi internet sitesinde parçayı değerlendiren Türkiye ve çeşitli ülkelerden müzikseverlerden olumlu yorumlar geldi. Slow hoş biş müziği olan şarkının sözleri de oldukça anlamlı.

Hey hey baby love back today
Hey hey bebeğim sende beni sev bugün
Never lover sing my ship in say the way
Hiçbir aşık benim gemimde bu şekilde şarkı söylemezdi

O a a baby dan’t chat me down
Oh oh oh bebeğim beni engelleme
Give me a the lie me the know began
Bana bir yalan söyle ve ben başlangıcı biliyorum

I’m alone in say thinking lie the way my ship

Gemimde yalnızım söylediğin yalanı düşünüyorum
But you don’t care sözleri
Ama sen umursamıyorsun

Hope I do my ship baby I’ll make you fly
Gemimi umarım yaparım bebeğim seni uçuracağım
You love me and you know that baby don’t you like
Bana aşıksın ama biliyorsun, bebeğim sen beni
Like me like I like you and say na na na na na na na na…
Benim seni sevdiğim gibi sevmiyorsun ve diyorumki na na na

Sefarad Yahudisi bir ailenin çocuğu olan Bonomo, müziğe, sekiz yaşında gitar çalarak başladı. Ortaokul ve lise boyunca sürdürdüğü müzik çalışmalarına İstanbul’da devam etti. Bilgi Üniversitesi’nde sinema-televizyonculuk bölümünde okudu. Ses prodüksiyonu stajı için gittiği Radyo Klas ve Number 1 FM’e daha sonra radyoculuk için başvurarak kabul edildi ve “Can Bonomo Show” adlı programına başladı. Bir süre sonra Radio N101’e geçerek programına burada devam etti. MTV Türkiye’den gelen teklif üzerine “Rock’n’ Dark Express” adlı programı sunmaya başladı. Üniversitede verilen ödevi için hazırladığı “Hoppala” adlı kısa filmi daha sonra Facebook’a yükledi ve film çok paylaşılarak ilgi topladı. Dizi projesi için çalışan Seray Sever bu filmi izledikten sonra Can Bonomo’yu bularak görüşmeye davet etti. Görüşmeye giden Bonomo kendisine sunulan başrol teklifini kabul ederek +18 adlı dizide oynamaya başladı.

Tanıştığı albüm yapımcısı Can Saban’a bir demo kaydedip gönderdi. İki yıl süren çalışmanın ardından, Can Saban’ın yapımcılığını üstlendiği Meczup adlı ilk albümü Ocak 2011’de yayınlandı. Bu albümünde yer alan biri hariç tüm şarkıların söz ve müziği Can Bonomo’ya ait.

Oldukça başarılı bir müzik yapımcısı olan Bonomo şimdi de hünerini Eurovision 2012’de Bakü’de gösterecek.

Türkiyenin en iyi uçak bileti sorgulama sitesi.Complex saç bakım seti resmi sitesi.

Bir önceki yazımız olan Bülent Ortaçgil - Bir Başka şarkı sözü başlıklı makalemizde Bülent Ortaçgil dinle hakkında bilgiler verilmektedir.