Amerika’da tır şoförleri ne kadar kazanıyor? Tır şoförlüğü kazançları? Tırcılar ne kadar kazanır? Yurtdışında tır şoförlüğü çok kazandırıyor. Kamyon şoförü maaşları nasıl?

Amerika’da tır şoförlerine gittikleri mil başına 35 cent ila 50 cent arasında ödeme yapılıyor. Her mil için 35 cent ödeyen bir firma için çalışırsanız ve hız sınırlarına uyarsanız saatte maksimum 60 mph hız yapabilirsiniz. Yani saatte en az 21 $ kazanabilirsiniz bu rakam ödeme miktarına göre saat için 30$’a kadar çıkabiliyor. Tabi ki bu rakamlar sürekli yol gittiğinizi düşünürsek geçerli, hava şartları, trafik durumu, hız düzenlemeleri saatlik yaptığınız yolu etkilemektedir. Yasal olarak günde 10 saat yol gidebilirsiniz. Bu da demek oluyor ki yasal olarak günde 210 $ kazanabiliyorsunuz. Ancak 15 saate kadar çalışma imkanı da bulabilirsiniz. Bir diğer yasal düzenleme ise haftada 70 saat yol yaptıktan sonra 34 saat dinlenmeniz gerekiyor. Yasal olarak haftada 1470$ ila 2100$ arasında kazanabilirsiniz. Bu da aylık en az 5880$ yapıyor. Yasal olarak 8400$’a kadar kazanmanız mümkün. Eğer fazladan çalışırsanız rakamlar hayli artacaktır.

Bir önceki yazımız olan Green Card nedir? Green Card başvurusu nasıl yapılır? başlıklı makalemizde abd yeşil kart başvurusu nasıl yapılır, bedava green card başvurusu ve bedava green kart başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazıyı Google'da nasıl bulabilirim ?